Lietuvių kalbos viktorina

Rugsėjo 11 d. 8b kl. mokiniams vyko lietuvių kalbos viktorina, skirta paminėti Tarptautinę raštingumo dieną, kuri švenčiama rugsėjo 8 d. Švęsti ją pasiūlė UNESCO ir šiemet minima 54 kartą. Raštingumo samprata susijusi su besikeičiančiais visuomenės poreikiais. Šiuolaikiniam žmogui svarbūs ne tik kalbos vartojimo įgūdžiai, bet ir bendravimo gebėjimai, informacinių technologijų kalba. Kalba – vienas svarbiausių tautos požymių greta istorijos ir papročių. Raštingumo pradmenys įgyjami dar mokykloje, o įgūdžiai tobulinami visą gyvenimą. Viktorinos metu mokiniai ieškojo rašybos klaidų, kūrė sakinius iš vienos raidės, kirčiavo, dėliojo žodžių grandinėlę, ieškojo „pasiklydusių“ autorių kūrinių, taisė svetimybes. Pamoką – viktoriną vedė bibliotekininkė AUSMA GERVYLĖ ir lietuvių kalbos mokytoja RAMUTĖ VAITKEVIČIENĖ.