Viktorina „Rudeniškų lietuviškų tradicijų ir papročių mozaika“

Kurdami ateitį, visada turėtume atsigręžti į praeitį, gerai pažinti savo istoriją. Kiekviena kultūringa tauta stengiasi išsaugoti savo senąsias tradicijas, papročius, juos puoselėti. Šventės, darbai, apeigos formavęsi per daugelį šimtmečių, perduodami iš kartos į kartą. Lapkričio 29 d. 7-8 kl. mokinių komandos dalyvavo viktorinoje „Rudeniškų lietuviškų tradicijų ir papročių mozaika“. Renginio tikslas – supažindinti su svarbiausiomis rudens tradicijomis ir papročiais, ugdyti pažinimo, komunikavimo, kultūrinę kompetencijas. Dalyvių bei komisijos stalus puošė mokinių padarytos puokštės, rudens gėrybių kompozicijos. Mokiniai pristatė savo komandas, atsakinėjo į klausimus, stengėsi įspėti senovinių daiktų pavadinimus ir paskirtį, užrištomis akimis bandė atpažinti vaisius ir daržoves, minė mįsles. Žiūrovai pakviesti pažaisti liaudies žaidimus. Pasidžiaugę gausiu rudens derliumi lietuviai kepdavo duoną, ji laikyta pagrindiniu namų simboliu, suvienijančiu šeimą, nulemiančiu sėkmingus, darnius ateinančius metus. Renginio pabaigoje ant lininio rankšluosčio atneštas kepalas duonos, kuris simbolizuoja darbštumą, gerumą, dvasingumą. Suskaičiavus rezultatus, 1 vietą laimėjo 8a kl. komanda „Rojaus obuoliukai“, 2 – 7b kl. komanda „Rudeninės žvaigždės“, 3 – 8b kl. komanda „Rudens šešėliai“ ir 7a kl. komanda „Ąžuolai“. Mokiniams įteikti saldūs prizai. Viktoriną organizavo matematikos mokytoja L. MINKAUSKIENĖ, dailės mokytoja K. GAGIENĖ, geografijos mokytoja K. KIVYTAITĖ, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja R. VAITKEVIČIENĖ.