„STEAM TEAM 2024“ – nacionalinis jaunųjų inžinierių čempionatas

Balandžio 24 d. Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA, siekdama sudominti vaikus inžinerinės ir technologijų krypties profesijomis ir karjeros galimybėmis, KTU inžinerijos licėjuje organizavo Kauno m. 5-8 kl. mokinių konkursą „STEAM TEAM nacionalinis jaunųjų inžinierių čempionatas 2024“, kurio tikslas – įgalinti mokinių žinias ir leisti atsiskleisti jų vaizduotei. 8a kl. mokinių komandos „Petrašiūnų konstruktoriai“ dalyviai JONAS ŽILINSKAS, MARIJUS STANKEVIČIUS, KASPARAS PALČIAUSKAS, AUGUSTAS PAUKŠTYS, JUSTAS BARTUSEVIČIUS pristatė ir pademonstravo domino principu veikiantį Golbergo mašinos prototipą, kuris atitiko užduoties techninius reikalavimus: mašinos konstrukcijoje panaudoti ne mažiau nei 5 skirtingas tarpusavyje besijungiančias mašinos grandis, veikime integruoti 50 centimetrų tiltą, mašinos veikimo pabaigoje turi įsijungti bet koks elektroninis prietaisas, mechanizmas turi pakilti iki 2 metrų aukščio, veikimo trukmė – ne mažiau kaip 15 sekundžių. Mokinių sukurtos mašinos demonstravimo baigiamajame etape rutulio pagalba buvo paskrudina duonos riekelė ir dronu išimta iš skrudintuvo. Vertinimo komisija gyrė jaunuosius inžinierius, įteikė padėkas ir suvenyrus. Dalyvavimą konkurse inicijavo matematikos mokytoja LIGITA MINKAUSKIENĖ.