Diena be triukšmo

Balandžio 30 d. progimnazijoje minėta Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Triukšmas – antras veiksnys po oro užterštumo, įtakojantis sveikatos sutrikimus. Norėdama atkreipti dėmesį į triukšmo žalą, mokinių taryba progimnazijoje organizavo akciją „Diena be triukšmo“. Šią dieną neskambėjo skambutis, o visos pamokos prasidėjo tylos, susikaupimo minute. Pertraukų metu mokiniai stengėsi užsiimti ramia veikla. Mokinių tarybos nariai pradinių klasių mokiniams vedė integruotas pamokas „Kas yra triukšmas?“, diskutavo apie triukšmo žalą ir jo mažinimo būdus. Kiekviena klasė rinko savo „Tylos karalių/karalienę“ – drausmingiausią, ramiausią klasės narį. Išrinktieji mokiniai apdovanoti karūnomis. Pertraukų metu įvairiose progimnazijos vietose buvo matuojamas triukšmo lygis. Ketvirtos pertraukos metu trečio aukšto koridoriuje užfiksuotas triukšmas siekė iki 95 dB – tai prilygsta važiuojančio motociklo keliamam garsui. Ilgųjų pertraukų metu bibliotekoje veikė „Tylos zona“, kur mokiniai galėjo stebėti nebylųjį kiną. Akcijos idėjos autorė – mokinių tarybos kuratorė, dailės mokytoja KRISTINA GAGIENĖ.