Pasitikėjimo savimi ugdymo užsiėmimai

Sausio 18-26 d. 4-6 kl. mokiniai dalyvavo užsiėmimuose, kurių tikslas – padėti susikurti naujus įgūdžius ir elgsenos modelius, didinančius pasitikėjimą savimi ir savo kūnu. Aptartos kūno ir grožio suvokimo temos, diskutuota, kaip svarbu susitelkti į asmens savybes ir stiprybes, o ne į savo išvaizdą, kokį poveikį turi nerealistiški modelių, aktorių ir kitų įžymybių įvaizdžiai ir lyginimasis su jais. Jauni žmonės, kaip niekada anksčiau, jaučia pernelyg daug spaudimo dėl savo išvaizdos, nerealistiški idealai priverčia jaunuolius išsikelti nepasiekiamus tikslus, lygintis su savo bendraamžiais bei save engti. Pastebima, kad pasitikėjimo savo išvaizda trūkumas neigiamai paveikia jaunuolių kasdienį gyvenimą, gali privesti prie žalingų įpročių, atsitraukimo nuo veiklų ar draugų. Užsiėmimus vedė socialinė pedagogė ADA ČARAITĖ ir psichologė SIMONA DUBICKIENĖ.