Lietuvos ir Ukrainos mokinių mainų programa

Gegužės 16-20 d. įgyvendinant Lietuvos ir Ukrainos mokinių mainų programą, progimnazijoje viešėjo 4 mokiniai iš Ukrainos Vinnytsia miesto ir regiono mokyklų. Mokiniai iš Ukrainos ir progimnazijos mokiniai, kurių šeimos apgyvendino svečius (Meda Motiejūnaitė (6b kl.), Matas Motiejūnas, Ugnė Stalerevičiūtė (8a kl.), Gerda Kazlauskaitė (8b kl.)) dalyvavo Kauno miesto savivaldybės ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro organizuotose veiklose: Ukrainos delegacijos susitikime su Kauno miesto savivaldybės vadovais, bendroje kultūrinėje vakaronėje Kauno K. Griniaus progimnazijoje, edukacinėse programose Lietuvos zoologijos sode ir Kauno VII forto muziejuje. Gegužės 17 ir 18 d. ukrainiečiai dalyvavo etikos, rusų kalbos, dailės, anglų kalbos ir geografijos pamokose ir susipažino su ugdymo proceso organizavimu progimnazijoje. Laisvalaikiu abiejų šalių mokiniams buvo organizuotos išvykos į Kauno VDU botanikos sodą, Velnių muziejų, apžvalginė ekskursija po Kauno senamiestį. Gegužės 19 d. Ukrainos delegacijai buvo puiki proga susipažinti su Lietuvos istoriniais ir kultūrinio paveldo fragmentais, dalyvaujant Kauno Hanzos dienų renginiuose. Nepastebimai prabėgo penkios svečių viešnagės dienos Kaune, per kurias mokiniai ne tik susidraugavo, bet ir įgijo daugiau bendravimo užsienio kalbomis patirties, gyvai, iš arčiau susipažino su šalių kultūra, tradicijomis, iniciatyvomis. Dėkojame S. ir R. Motiejūnų, A. ir G. Kazlauskų, A ir D. Stalerevičių šeimoms, apgyvendinusioms ukrainiečius ir padėjusioms įgyvendinti programos tikslus. Ukrainos delegacijos vizito veiklas progimnazijoje organizavo darbo grupė: direktorė ANTANINA DŽIUGIENĖ, pavaduotoja ugdymui VIRGINIJA STIPINIENĖ, pradinių klasių mokytoja ALMA KATLAUSKIENĖ ir socialinė pedagogė VILIJA RAMONIENĖ.

Skaitykite daugiau: