Laureatė respublikiniame knygos ženklo konkurse „EX LIBRIS. VINCUI KRĖVEI – 140. KAIP ŽYDĖJIMAS LIEPŲ…“

Balandžio – gegužės mėn. vyko respublikinis knygos ženklo konkursas „EX LIBRIS. VINCUI KRĖVEI – 140. KAIP ŽYDĖJIMAS LIEPŲ…“, skirtas jubiliejiniams V. Krėvės – Mickevičiaus metams paminėti. Konkursą rengė Vinco Krėvės – Mickevičiaus memorialinis butas – muziejus. Tikslas – įprasminti 140-ąsias lietuvių literatūros klasiko gimimo metines, puoselėti knygos ženklo meną, pakviečiant Lietuvos moksleivius sukurti originalių mažosios grafikos kūrinių, skatinti tarpdalykinį bendradarbiavimą. Mokiniai siuntė ekslibrisus iš įvairių V. Krėvės – Mickevičiaus kūrinių. Dalyvavo net 254 mokiniai iš 48 skirtingų Lietuvos mokyklų ir varžėsi skirtingo amžiaus grupėse. Progimnazijai atstovavo: SMILTĖ BŪTAUTAITĖ (5b kl.), LIJA DAVIDAVIČIŪTĖ, KAMILĖ JASULAITYTĖ, URTĖ PETRUŠKEVIČIŪTĖ, AUSTĖJA DARAŠKEVIČIŪTĖ (6a kl.). LIJA DAVIDAVIČIŪTĖ tapo konkurso laureate (tarp 117 savo amžiaus grupės dalyvių). Sveikiname! Konkurso laureatų ir dalyvių darbai bus eksponuojami Vinco Krėvės – Mickevičiaus memorialiniame bute – muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) bei muziejaus interneto svetainės virtualioje parodų salėje. Dalyvavimą konkurse inicijavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja RAMUTĖ VAITKEVIČIENĖ bei dailės mokytoja KRISTINA GAGIENĖ.