Kaune antruosius mokslo metus vykdoma itin gabių mokinių ugdymo programa

Jau antrus metus Kauno miesto savivaldybė įgyvendina tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programą, skirtą 3–11 klasių mokiniams. Programa yra tęstinė, pradėję mokytis pagal programą mokiniai mokosi iki 11 klasės. Programos vykdymo tikslas – sukurti palankias sąlygas itin gabiems Kauno miesto mokyklų mokiniams plėtoti savo prigimtinius gebėjimus, atrasti ir patirti mokslo ir pasaulio pažinimo džiaugsmą, padėti įgyti papildomų žinių ir gebėjimų pagrįstai rinktis tolesnio mokymosi galimybes. Šią ugdymo programą sudaro 4 sritys: asmenybės ugdymas, matematika ir gamtos mokslai, socialiniai ir humanitariniai mokslai bei menai. Bendra vienerių metų programos trukmė – 64 akademinės valandos. Programos vykdytojos – Kauno mieste veiklą vykdančios aukštosios mokyklos. Itin gabūs mokiniai gali pasijusti studentais – jiems skirti užsiėmimai vyksta universitetų auditorijose, pasitelkiant moderniausią laboratorinių tyrimų įrangą. Prireikus, veiksmas persikelia ir į kitas programos turiniui įgyvendinti reikalingas mokymo erdves. Projektiniai darbai, įvairūs bandymai, kūrybinės dirbtuvės, praktinė veikla ir tyrimai sudaro prielaidas pereiti nuo mokymo prie mokymosi, jį padaro patrauklų ir įdomų. Pernai programą lankė 135 miesto 3, 6 ir 10 klasių mokiniai, atrinkti vadovaujantis specialia testavimo metodika, kurią kartu su programos struktūros bei turinio aprašu patvirtino Kauno miesto taryba. 2018-2019 m. m. itin gabių mokinių ugdymo programą pakviesti lankyti šie Kauno Petrašiūnų progimnazijos mokiniai:

LINA JASUNSKYTĖ, URTĖ PETRUŠKEVIČIŪTĖ (3a kl.)

DOVYDAS SAMUILIS (3b kl.)

JONAS ŽILINSKAS (3c kl.)

BENAS ADOMAVIČIUS, MANTĖ VĖŽELYTĖ (6b kl.)

Jau antrus metus tęstinėje programoje dalyvaus:

AUSTĖJA MARINAITĖ (4a kl.)

AINIS LUKŠA, STELA TARASEVIČIŪTĖ (7a kl.)

MEDA MOTIEJŪNAITĖ (7b kl.)