Integruotos etnokultūros pamokos

Gruodžio 19 d. 5-8 kl. mokiniams organizuotos integruotos etnokultūros pamokos, kurias vedė įvairių dalykų mokytojai. Pamokų tikslas – padėti mokiniams ugdytis tautinį tapatumą, pažinti ir vertinti savo tautos tradicinę kultūrą, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, pastebėti sąsajas ir skirtumus su kitomis kultūromis. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai gilinosi į Kūčių ir Kalėdų tradicijas lietuvių tautosakoje, užsienio kalbų pamokose lietuvių tradicijas lygino su kitų tautų kalėdiniais papročiais, žaidė proginius žaidimus. Istorijos mokytoja pristatė lietuvių kultūrinį kraštovaizdį ir tradicinę architektūrą, chemijos mokytoja supažindino su senovinių žvakių sudėtimi, jų gaminimo ypatumais, akcentavo žvakių reikšmę lietuvių papročiuose. Gamtos pažinimo ir biologijos pamokose mokinius sudomino temos „Augalai baltų religijoje ir mitologijoje“, „Paukščiai gamtoje ir etnokultūroje“, matematikos pamokose – „Senoviniai matavimo vienetai“. Dailės, muzikos, informacinių technologijų pamokų metu vaikai piešė lietuvių mitologines būtybes, dainavo adventines dainas, karpė kalėdinius karpinius.