Europos atliekų mažinimo savaitė

Europos atliekų mažinimo savaitė (EWWR) – renginiai, kasmet vykstantys paskutinę lapkričio savaitę. Jų tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Didžiausias dėmesys skirtas antriniam daiktų panaudojimui. Šių metų šūkis buvo – „Suteik naują gyvenimą“. Renginių metu progimnazijos mokiniai iš atliekų gamino žaislus, stalo žaidimus, paveikslus, scenos dekoracijas spektakliams, advento kalendorius, kūrė eilėraščius, dekoravo daugkartinio naudojimo maišelius, keitėsi nereikalingais daiktais. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Gegužės 18 d. gautas padėkos raštas, kurį už įvykdytus tarptautinius reikalavimus renginiams mūsų progimnazijai skyrė Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Navickas. EWWR veiklas progimnazijoje organizavo pradinių klasių mokytoja SAULĖ EIMUTIENĖ.