Akimirkos is vasaros stovyklos

Birželio 1-26 d. progimnazijoje veikė Kauno miesto savivaldybės finansuojama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Atostogauk turiningai“.

Birželio 13 d. mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje Salomėjos Nėries muziejuje. Apžiūrėjo autentiškus poetės daiktus, susipažino su jos gyvenimo istorija, kartu su gide skaitė žymiausias eiliuotas pasakas „Našlaitėlė“ ir „Senelės pasaka“. Rungtyniaudami komandomis rinko dėlionę poetės kūrinių motyvais.

Birželio 14 d. – aktyvios veiklos ir daug teigiamų įspūdžių suteikusi diena batutų pramogų parke „Jumpspace“.

Birželio 15 d. kūrybinius sugebėjimus mokiniai atskleidė edukacinėje programoje tapydami ebru technika ant vandens. Sužinojo ebru technikos atsiradimo istoriją, mokėsi kaip reikia taisyklingai tapyti.

Birželio 16 d. edukacinėje programoje mokiniai kūrė mandalas iš spalvoto smėlio. Susipažinę su mandalų kilme ir mandalų pavyzdžiais išsirinko mandalą, kurią papuošė spalvotu smėliu.

Birželio 19 d. vyko orientacinio sporto varžybos ir komandiniai sportiniai žaidimai. Vaikai buvo suskirstyti į atsitiktines komandas, pagal planą ir užuominas ieškojo paslėptų užduočių, kurias atlikę sužinojo po raidę, iš kurių turėjo sudėlioti žodį. Visi buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Birželio 20 d. – mokslo, naujų žinių, mokslinių eksperimentų atlikimo diena. Vaikai buvo sužavėti biologijos mokytojos demonstruojamais ir pačių atliekamais eksperimentais: stebėdami druskos ir ledo sąveiką žvejojo ledo kubelius pasigaminta meškere, gamino lakųjį spalvotą „smėlį“ iš krakmolo ir maistinių dažų, pūtė balionus naudodamiesi sodos ir acto reakcija, piešė spalvotais muilo burbulais, pienu, audinių balikliu. Įgijo daug naujų žinių ir įspūdžių.

Birželio 21 d. laipiojimo centre „Miegantys drambliai“ instruktorius vaikus mokė laipiojimo siena subtilybių, patys lipdami siena jie atliko paskirtas užduotis. Pramogą įvertino 10 balų, buvo daug džiaugsmo ir juoko!

Birželio 22 d. kino centre „Cinamon“ žiūrėjo animacinį filmą „Svajoklis Budis“, centro darbuotojai vaikus pavaišino spragėsiais.

Birželio 23 d. Kauno pilyje mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senieji Lietuvos žaidimai“. Susipažino su šaškių protėviu kvirkatu, su krepšiasvydžiu, kroketu, roketmūšiu bei vilkeliu, pažaidė šiuos žaidimus.

Birželio 26 d. vyko stovyklos uždarymas, šauniausių stovyklautojų rinkimai, komandiniai ir individualūs žaidimai lauke ir sporto salėje, kiekvienam stovyklautojui įteiktos atminimo dovanėlės.

Dėkojame Kauno miesto savivaldybei už galimybę mokiniams turiningai praleisti laisvalaikį, dėkojame aktyviems stovyklą lankiusiems mokiniams, išradingiems stovyklos organizatoriams ir vykdytojams, iki susitikimo kitąmet! Stovyklos veiklą koordinavo socialinė pedagogė RENATA LAMSARGIENĖ, veiklas vykdė progimnazijos mokytojai.